Bugun...


Diler Erbeyi

facebook-paylas
GERÇEKTEN İSTEDİĞİN NE?
Tarih: 21-11-2019 10:39:00 Güncelleme: 21-11-2019 10:39:00


Ağacın hangi dalından tutupta sallasam daha çok meye elde ederim bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var bana verilen bir zaman var ve bu zamanı hangisi diye düşünerek değilde herhangi bir yerden bir dalı tutup sallayarak, yani hareket ederek yapmak istiyorum. Yapmamız gerektiğine inanıyorum
"En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. "sözünü hatırlatmak isterim size. Boşa geçen bir zamanınız olmasın kolumuzdaki saat çalışır vaziyetteyken bir saat sonrasında aynı yerde durmanın kimseye bir faydası olmayacaktır. Bunu ben ne kadar mı yapıyorum. Elimden geldiği kadarını. Herkesin sınırları, imkanları bellidir. Bazen şartlar ve koşullar istediğinizi yapmaya yetemeyebiliyor. İşte karamsarlık tamda bu noktada başlıyor. Çünkü istediğiniz ile yaşadığınız örtüşmemektedir, yani düşüncelerinizin büyüklüğü kadar acı çekersiniz. Mesela şöyle düşünün sizin elinizdeki imkanlar kimine göre lüksken kimine gör ise tam bir cehennemdir.. Peki siz burada hangi kişiye daha yakınısınız? İşte sizin mutluluğunuzu yada mutsuzluğunu belirleyen nokta tamda burası. "kabına sığmak yada sığamamak." Yalnız bildiğim tek bir şey varsa o da eğer elinizde size tebessüm ettirecek bir şeyler varsa bunu asla kaçırmayın! Heleki bu bir kişinin sevgisi ise Dost, Anne, Baba, kardeş, evlat, sevgili her kim ise sizin sevginiz her kimin üstünde bir vücut bulmuşsa onu asla kaybetmeyin yoksa bir daha asla başka bir zaman olmayabilir sizin için.
Dünya o an yaşadığın durma gör küçük yada büyük olabiliyor yani aslında dünyanın küçüklüğünü yada büyüklüğünü de biz belirliyoruz. Nasıl mı? örneğin olmak istediğin yerde olabilme ihtimalin varsa yada bütün şartları ve koşulları ona uygun hale getirip orada olabiliyorsan eğer Dünya küçük bir yerdir ama yok bunlar için yeteri kadar imkanın yoksa yada kendi inancın buna izin vermiyorsa o zamana Dünya çok büyük bir yer olabiliyor. 

Bazen gördüğümüz görmek istediğimiz şey olurken, bazen de gördüğümüz istediğimizde çok ayrıdır.

Her şeyi terk et ama karar ver gerçekten terk etmek istediklerini istemediklerine feda edip edemeyeceğini düşün. Belkide terk edeceklerin arasında çok istediğin bir şeyide ardında bırakacaksın hemde sonsuza kadar kaybedebilme ihtimalini doğuracaksın.

Herkes bir şeylerin hasretiyle yaşar.
Ama hiç kimsenin iç dünyasında fazla bir şey yoktur. Çünkü fazlalıkları içimizden bir şekilde atabiliyoruz ama boşlukları doldurmak kolay olmuyor.

Zaman öyle bir şey ki her kaçırdığın saniyenin değerini bilmediğine üzüldüğün anda bile milyonlarca saniye kaybediyorsun ve sonra bu ksır döngü aynı şekilde tekrar edip duruyor.

Keşke toplumsal bir şeyler yazabilseydim ama her sorunun altında aslında kendi iç sorunlarımızın yattığını farkettiğimizde toplumsal sorunlarında kendiliğinden çözmüş olacaz zaten.

Aynadaki yüzünüze iyi bak. Unutmayın ki şu dünyada ondan değerli hiç bir şey yok.
Bütün bu yaşam arzuları, İsteklerimiz, koşuştutmacalarımız, seçimlerimiz hep onu mutlu etmek adınadır. İnanın her şeyden önce o geliyor.

O yüzden ona iyi bakın...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
YUKARI